Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Twoje logo na jedzeniu w trakcie firmowego eventu? To możliwe z Melon Catering!

Twoje logo na jedzeniu w trakcie firmowego eventu? To możliwe z Melon Catering!

branding-kulinarny

Firmowe imprezy wymagają odpowiedniej oprawy pod względem kulinarnym. Jednocześnie nie może na nich zabraknąć akcentów reklamowych. A co, gdyby połączyć ze sobą te dwie kwestie? Nic trudnego! W ten sposób działa właśnie branding kulinarny. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce i przekonaj się, że promocja może być efektowna, skuteczna i jednocześnie… bardzo smaczna!

 

Nowa forma brandingu, czyli firmowy nadruk na jedzeniu

Innowacje w branży kulinarnej nie dotyczą wyłącznie nowych technik przygotowywania potraw czy też sprzętów, jakie się do tego wykorzystuje. Najlepszym tego przykładem jest food printing, czyli drukowanie na żywności określonych napisów lub grafik. Co to takiego? Jest to najnowszy, kreatywny sposób ozdabiania żywności połączony z promocją.

Brandowanie jedzenia jeszcze do niedawna było kojarzone przede wszystkim z dekoracjami wykonywanymi na tortach lub słodkich deserach. Popularne były także cukierki, które owijano w papierki z firmowym logo. Razem z rozwojem technologicznym pojawiły się jednak nowe perspektywy, dzięki którym można wykonać bezpośredni nadruk na jedzeniu. Moda na taką niecodzienną reklamę już na dobre rozgościła się w Stanach Zjednoczonych i wiele wskazuje na to, że nie ominie też Polski.

W jaki sposób warto wykorzystać ten nowy sposób brandingu? Może stanowić m.in.:

  • jadalną dekorację podczas przyjęcia firmowego,
  • zachętę do odwiedzenia Twojego stoiska na targach,
  • słodki upominek rozdawany w ramach promocji,
  • smakołyk, którym uczcisz sukces firmy razem ze współpracownikami.

Możliwości jest znacznie więcej, a nie ogranicza Cię nic poza Twoją wyobraźnią.
logo-na-jedzeniu

Co i na czym możesz umieścić?

Branding kulinarny może stać się znakiem rozpoznawczym Twojej firmy, a smakołyki z wybranymi napisami na pewno zaskoczą wszystkich gości oraz sprawią im ogromną radość. Co dokładnie możesz umieścić na jedzeniu? Wszystko zależy od potrzeb i rodzaju imprezy. Jeśli celem wydarzenia jest przede wszystkim reklama, najlepszym pomysłem jest nadrukowanie nazwy oraz logo firmy. Dobrym rozwiązaniem będzie też nadrukowanie firmowego hasła lub powiedzenia, które znane jest klientom lub pracownikom przedsiębiorstwa.

Na jakich potrawach wykonuje się nadruk? W Melon Catering posiadamy specjalną drukarkę, dzięki której niemal każdy rodzaj dania może być jednocześnie powierzchnią reklamową. Brandowanie jedzenia jest możliwe m.in. na tortach, monoporcjach, makaronikach, burgerach oraz znacznie większej ilości potraw.

Food printing to świetny pomysł także ze względów ekologicznych: plastikowe gadżety zazwyczaj szybko lądują w koszu na śmieci i zanieczyszczają środowisko. Nasze potrawy z nadrukami są przeznaczone do spożycia, a także pakujemy je w biodegradowalną folię i dostarczamy w kartonach nadających się do recyklingu.

Poszukujesz cateringu, który wykona nadruk na zamówionym jedzeniu? Wybierz Melon Catering!

Szukasz kreatywnych sposobów na reklamę? Zdecyduj się na nadruk na jedzeniu i przekonaj się, jak wiele dzięki temu zyskasz. W Melon Catering wykonamy dowolny nadruk zgodny z Twoją wizją oraz oczekiwaniami. Pyszne dania na pewno przypadną do gustu wszystkim uczestnikom, a jadalne gadżety na długo zostaną w ich pamięci. Postaw na doświadczenie i wybierz nasz catering. Opinie klientów mówią same za siebie!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia