Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Współpraca z firmą cateringową – co musisz wiedzieć?

Współpraca z firmą cateringową – co musisz wiedzieć?

wspolpraca-z-cateringiem

Catering to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Sprawdza się idealnie zarówno podczas uroczystości rodzinnych, jak i firmowych imprez. Jak wygląda taka współpraca w praktyce? Dowiedz się, na co musisz się przygotować oraz która firma cateringowa w Warszawie będzie dla Ciebie najlepsza.

 

Od czego zacząć rozmowy i ustalenia?

Każda uroczystość jest inna, a przez to wyjątkowa. Menu powinno być zatem dopasowane do rodzaju wydarzenia. Dlatego podczas pierwszego kontaktu firma cateringowa będzie potrzebować jak najwięcej szczegółów na temat charakteru przyjęcia. Poza tym, w trakcie rozmów na pewno padną pytania o datę oraz liczbę gości.

Istotna będzie też informacja na temat tego, gdzie i o jakiej godzinie odbywa się część oficjalna (np. w przypadku ślubów, chrztów i komunii). Pomoże to w ustaleniu dokładnej pory, o której ma zostać podany catering na imprezy.

Przygotuj orientacyjny budżet, jaki możesz przeznaczyć na catering

Każda firma cateringowa ma swój własny cennik. Często stosowanym rozwiązaniem są też gotowe pakiety, uwzględniające liczbę i rodzaj potraw, które mają być serwowane. Każda wersja menu może mieć inną cenę, a ponadprogramowe pozycje będą dodatkowo płatne. Dobrym pomysłem jest zatem ustalenie budżetu na jak najwcześniejszym etapie rozmów.

Jeśli poinformujesz przedstawicieli firmy, jaki budżet przeznaczasz na catering, możesz mieć pewność, że łączny koszt usługi nie przekroczy tej kwoty. Nie wiesz, ile dokładnie chcesz wydać? W takim razie poproś o wycenę kilku, różnych pakietów menu. Pomoże to w podjęciu decyzji oraz przygotowaniu się od strony finansowej.

Catering na eventy firmowe i imprezy rodzinne to dwie, zupełnie różne sprawy. A przez to, sprawdzają się na nich nieco inne potrawy. Oczywiście, możesz się na tym nie znać. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Poproś o pomoc firmę cateringową. Osoby, które zajmują się przyjęciami od wielu lat, wiedzą, jakie dania cieszą się największą popularnością oraz znają najnowsze trendy.

Jako organizator wydarzenia możesz mieć też swoje własne pomysły i życzenia dotyczące menu. Przed ustalaniem menu, przygotuj więc listę swoich wymagań. Zyskasz w ten sposób pewność, że wszystko odbędzie się zgodnie z Twoją wizją.

catering-na-eventach

Czy profesjonalna obsługa jest w zakresie cateringu?

Zamawiając catering, upewnij się, czy zakres usług odpowiada Twoim oczekiwaniom. Przygotowanie menu to jedno, a odrębną kwestią jest kwestia serwisu. Firmy cateringowe zazwyczaj zapewniają też obsługę, która podaje posiłki, wymienia naczynia oraz dba o czystość i ogólny komfort wszystkich gości.

Profesjonalny catering na imprezy powinien uwzględniać fachową obsługę. Wszelkie szczegóły muszą być zaś omawiane za pośrednictwem jednej, odpowiedzialnej osoby. Świadczy to o doświadczeniu i prestiżu firmy.

Szukasz cateringu na imprezę lub event? Wybierz Melon Catering!

Dobre przygotowanie do rozmów z przedstawicielami cateringu uprości organizację wydarzenia i zaoszczędzi sporo stresu. Jeśli chcesz, żeby wszystko odbyło się na jak najlepszym poziomie, postaw na zaangażowanie, pasję i talent. Firma cateringowa z Warszawy, która łączy te wszystkie cechy, to Melon Catering. Dedykowany koordynator, zespół kucharzy, kelnerów i obsługi technicznej pomogą spełnić Twoje każde życzenie.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia