Strona główna / Aktualności/ Przyjęcia/ Catering urodzinowy – o czym musisz pamiętać?

catering-na-urodziny

Imprezy urodzinowe to doskonała okazja do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Pragnąc zadbać o dobry nastrój wszystkich gości, warto zaś zatroszczyć się o odpowiednie menu. Dlatego, coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest catering urodzinowy. Tylko co zrobić, żeby był na jak najwyższym poziomie? Dowiedz się i urządź imprezę marzeń!

 

Catering urodzinowy – kiedy warto go wybrać?

Samodzielna organizacja przyjęcia urodzinowego zabiera sporo czasu, na którego nadmiar mało kto może narzekać. W jaki sposób odciążysz się z obowiązków? Zamiast gotować, postaw na catering na urodziny. To idealny sposób, dzięki któremu możesz skupić się na innych aspektach imprezy.

W przypadku menu urodzinowego nie można sobie pozwolić na żadną wpadkę. Jest to kolejny powód, dla którego lepiej zdecydować się na profesjonalistów. Pyszne i pięknie podane potrawy na pewno zrobią duże wrażenie na gościach. A jeśli zdecydujesz się na firmę stosującą rozwiązania eco friendly, dodatkowo zatroszczysz się o środowisko.

Menu urodzinowe powinno być dostosowane do rodzaju imprezy oraz liczby gości. Jeśli ma to być elegancka kolacja, niezbędne będzie zaserwowanie przystawek, dania głównego, deseru oraz przekąsek. Przyjęcie o mniej formalnym charakterze wymaga skupienia się przede wszystkim na przekąskach, które powinny być zarówno zimne, jak i ciepłe. Potrawy mogą być serwowane lub podane w formie szwedzkiego stołu.

Catering urodzinowy to także ciasta, desery i oczywiście tort. Wykonanie ich (w tym tortu) można również zlecić firmie cateringowej, która poda tort w wybranym przez Ciebie momencie. Co z obsługą kelnerską? W przypadku większych imprez może być ona konieczna – ją także zapewni wynajęta firma.

Na jakie jedzenie warto postawić, wybierając catering urodzinowy?

W menu urodzinowym każdy gość musi znaleźć coś dla siebie. Poza daniami mięsnymi, na stoły należy podać też potrawy wegetariańskie i wegańskie. A jeśli wybrana firma będzie stosować się do zasady zero waste, tym lepiej. Mniej zmarnowanych składników, oznacza większą oszczędność.

Przekąski na urodziny to zaś różnego rodzaju sałatki, przystawki mięsne i wege. Na pewno dobrze sprawdzą się tzw. finger foods. Niewielkie porcje są wygodne i łatwe w jedzeniu – to świetny wybór w przypadku szwedzkiego stołu.

jedzenie-na-urodziny

Jakich dań unikać, decydując się na catering urodzinowy?

Dbając o komfort wszystkich gości, lepiej zrezygnować z mocno plamiących potraw. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby czerwony barszcz zniszczył piękną kreację. Zwróć uwagę także na dania problematyczne pod względem zapachu – zbyt duża ilość czosnku lub cebuli nie są wskazane.

Wybierając menu, pamiętaj, że jedzenie spędzi na stołach nieco czasu. Uważaj zatem na potrawy, które szybko się psują (np. z surowym mięsem). Dobrze też, żeby catering był plastic free – przechowywanie jedzenia w plastikowych opakowaniach źle wpływa na jego smak.

Wybierz Melon Catering i zapomnij o gotowaniu na urodziny!

Chcesz, żeby przyjęcie okazało się sukcesem? Zdecyduj się na profesjonalny catering na urodziny, który będzie pyszny, efektowny i odpowiednio zróżnicowany. Zaufaj specjalistom w Melon Catering – jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół menu. Zadbamy o Twoich gości i przygotujemy przyjęcie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia