Strona główna / Aktualności/ Przyjęcia/ Candy bar jako must have na weselach

Candy bar jako must have na weselach

candy-bar
Za słodkościami szaleją osoby w każdym wieku – nie tylko najmłodsi. Poza rozkoszą, jakiej dostarczają kubkom smakowym, pełnią jeszcze inną rolę. Wykwintne desery stanowią bowiem istotny element dekoracji oraz zachwycają pięknym wyglądem. Nie dziwi zatem, że ogromną popularnością na weselach cieszy się obecnie candy bar. Co to takiego i dlaczego warto się na niego zdecydować? Sprawdź i zrób niespodziankę swoim gościom.

 

Czym jest candy bar?

Candy bar to nic innego jak słodki bufet, czyli wydzielone miejsce, na którym są podane różnego rodzaju słodkie desery i przekąski. Zazwyczaj znajdują się tam zarówno pięknie ozdobione krojone ciasta i torty, jak i drobne łakocie, takie jak pralinki z belgijskiej czekolady, muffinki, bezy, makaroniki czy nawet lizaki.

To, co wyróżnia candy bar to także efektowny wygląd. Musi być on spójny z tematyką przyjęcia oraz pozostałymi dekoracjami. Dlatego często zleca się catering na wesele i słodki bufet jednej firmie. Dzięki temu można mieć pewność, że całość będzie ze sobą doskonale współgrać.

O czym musisz pamiętać, decydując się na candy bar?

Przygotowanie bufetu na wesele wymaga sporej ostrożności. Jeśli chcesz, żeby wszystko wypadło jak najlepiej, zwróć uwagę na poniższe kwestie:

  • słodycze z alkoholem powinny znaleźć się w wydzielonej strefie,
  • drobne słodycze (np. żelki i bezy) warto umieścić w stabilnych, szklanych słojach (rozwiązanie eco friendly),
  • ekspozycja musi być wolna od ostrych i gorących przedmiotów.

Są to sprawy istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, o które zadba profesjonalna firma cateringowa.

Co powinien zawierać candy bar?

Istnieje wiele rodzajów słodkości. Wybór odpowiednich może zatem wydawać się trudny. Na weselach dużą popularnością cieszą się:

  • muffinki,
  • słodkie tarty,
  • musy podane w pucharkach,
  • mini ciasta,
  • makaroniki i cake pops (ciasto na patyczkach),
  • łakocie: pralinki, żelki, lizaki.

Szczególnie warte uwagi są słodkości, które można efektownie udekorować, jak np. babeczki i tarty. Co ważne, należy je podać w naczyniach wielorazowych, a wszelki dodatki (m.in. patyczki do cake pops) powinny być papierowe. Opakowania plastic free są ekologiczne, a także znacznie bardziej eleganckie.

slodkie-przekaski

Dostosuj candy bar do potrzeb wszystkich gości

Goście weselni będą posiadać odmienne upodobania smakowe. Trzeba o tym pomyśleć również w kontekście słodkiego bufetu. Najmłodsi zazwyczaj uwielbiają niewielkie przekąski. Jeśli w słodkim bufecie znajdzie się miejsce na żelki lub lizaki, można mieć więc pewność, że znikną z niego jako pierwsze.

Osoby starsze mogą mieć nieco bardziej tradycyjny gust. Klasyczny sernik, szarlotka lub babeczka z kremem sprawią im więc ogromną radość. Zróżnicowany candy bar stanie się wtedy obleganym miejscem, a każdy weselny gość będzie czuł się rozpieszczany. Nie można przy tym zapomnieć o zasadzie zero waste, dzięki której każdy składnik zostanie wykorzystany, a Ty zaoszczędzisz pieniądze.

Chciałbyś mieć candy bar na swoim weselu? Zgłoś się do Melon Catering!

Efektownie udekorowane i pyszne słodkości sprawią, że Twoje wesele na długo zostanie w pamięci. Zdecyduj się na candy bar i wybierz firmę cateringową, która zajmie się kompleksową obsługą przyjęcia. Postaw na doświadczenie i wieloletnią tradycję – w Melon Catering zadbamy o to, żeby każde danie było prawdziwym dziełem sztuki.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia