Strona główna / Aktualności/ Konferencje/ 4 kroki, dzięki którym zorganizujesz udaną konferencję

4 kroki, dzięki którym zorganizujesz udaną konferencję

catering

Konferencje to prestiżowe wydarzenia, które pomagają w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa. Służą też podnoszeniu poziomu wiedzy, nawiązywaniu kontaktów oraz kreatywnemu rozwojowi. Jednocześnie są ogromnym wyzwaniem organizacyjnym: musisz zadbać o każdy, najmniejszy szczegół. Jak to zrobić? Skorzystaj ze wskazówek Melon Catering i poznaj 4 kroki do udanej konferencji.

Wybierz tematy i cele konferencji biznesowej

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, żeby konferencja biznesowa była udana, jest jasne określenie jej celu. Zdecyduj, czy chcesz dzięki niej zintegrować zespół, wzmocnić pozycję firmy, zwiększyć kompetencje pracowników czy może podnieść sprzedaż. Dopiero wtedy przejdź do ustalania szczegółowych planów i harmonogramu.

Kiedy, wiesz już, co chcesz osiągnąć, należy dopasować do tego tematykę konferencji. Wszystkie wystąpienia i debaty muszą być powiązane z głównym celem. Unikniesz w ten sposób chaosu oraz sprawisz, że warstwa merytoryczna będzie uporządkowana, a przez to bardziej wartościowa.

Zdecyduj, gdzie zorganizujesz konferencję

Wybór odpowiedniego miejsca jest niezwykle istotny dla powodzenia całego wydarzenia. Konferencja biznesowa może odbyć się m.in. w:

  • w siedzibie firmy (jeżeli dysponujesz odpowiednią przestrzenią),
  • wynajętym centrum konferencyjnym (dobre zaplecze technologiczne),
  • restauracji (kameralna atmosfera, piękny wystrój i catering eventowy na miejscu).

W przypadku prestiżowych wydarzeń dobrym pomysłem jest wynajęcie całego obiektu. Taką możliwość daje Mineralna 20 – Przestrzeń Kreatywna, jeden z flagowych projektów Melon Catering. Dwa piętra domu i uroczy ogród pozwalają na rozplanowanie poszczególnych etapów konferencji, a przy okazji nie musisz martwić się o catering. Neutralna przestrzeń pomoże poczuć się swobodnie, a zielone otoczenie sprzyja relaksowi i zacieśnianiu więzi.

catering eventowy

Przygotuj program wydarzenia

Atrakcyjny program konferencji skutecznie przykuje uwagę uczestników oraz zwiększy ich zaangażowanie. Jak powinien wyglądać? Ustalając plan, pamiętaj, żeby:

  • mieć na uwadze zainteresowania gości,
  • zaprosić ekspertów z branży oraz ważne osobistości,
  • poza klasycznymi wystąpieniami zostawić przestrzeń na warsztaty i panele dyskusyjne,
  • zaplanować przerwy na kawę i zaserwować catering na konferencje biznesowe.

Program powinien być interesujący oraz dostosowany do celu konferencji. Warto postawić na różnorodne formuły, także różnego rodzaju gry, które zintegrują uczestników i pozwolą na interakcje pomiędzy nimi.

Zadbaj o catering dla uczestników

Ważnym elementem, który często przesądza o sukcesie konferencji, jest catering eventowy. Pyszne potrawy zregenerują siły oraz pomogą uczestnikom spędzić czas w przyjemny sposób. Podczas posiłków nawiązuje się nowe kontakty i wymienia spostrzeżeniami, co sprzyja też ogólnej atmosferze.

Catering na konferencje biznesowe powinien być odpowiednio zróżnicowany. Każdy musi znaleźć coś dla siebie, dlatego warto postawić na m.in. zimne i ciepłe przekąski, a także słodki poczęstunek do kawy.

Wybierz Melon Catering na swoje wydarzenie biznesowe!

Chcesz, żeby Twoja konferencja osiągnęła założone cele biznesowe, a także na długo zapisała się w pamięci uczestników? Posłuchaj powyższych podpowiedzi i wybierz firmę cateringową z doświadczeniem, talentem i pasją. Postaw na Melon Catering i odnieś sukces, o jakim marzysz!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia