Strona główna / Aktualności/ Konferencje/ Jak zachęcić pracownika do pracy z biura? Podpowiadamy!

Jak zachęcić pracownika do pracy z biura? Podpowiadamy!

sniadanie catering

Praca zdalna jest bardzo wygodna z punktu widzenia pracowników. Każdy pracodawca wie jednak, że nic nie zastąpi codziennych interakcji ze społecznością firmy. Przekonanie do powrotu do biura bywa wyzwaniem. Co więc możesz zrobić, żeby ich do tego zmotywować? Sprawdź pomysły od Melon Catering i przekonaj się, jakie to proste!

Dlaczego warto zapewnić pracownikom firmowe śniadanie?

Śniadanie jest uważane przez wielu dietetyków za najważniejszy posiłek. Zgodnie z ich zaleceniami powinno ono stanowić ok. 25 proc. całodziennego zapotrzebowania energetycznego oraz dostarczać wszystkich, najważniejszych składników odżywczych. Śniadanie daje siłę do sprostania obowiązkom, poprawia pamięć i koncentrację, więc bezpośrednio wpływa na wydajność pracy.

Zapewnienie pracownikom śniadań to miły gest ze strony szefostwa, który jednocześnie motywuje do powrotu z home office. Wspólny posiłek buduje także atmosferę w firmie oraz buduje jej pozytywny wizerunek. Pozostaje tylko kwestia tego, jak możesz je zorganizować. Najlepsze wyjście to oczywiście gotowy catering śniadaniowy. Dzięki niemu posiłek będzie pyszny, a Ty wprowadzisz dodatkowy benefit dla pracowników.

Śniadanie firmowe – z czego powinno się składać?

Firma cateringowa dowiezie śniadanie na określoną godzinę, rozłoży wszystkie dania, a po skończonym posiłku zabierze brudne naczynia. To ogromna wygoda, a także pewność, że potrawy spełnią oczekiwania pracowników. Catering do biura to cały wachlarz możliwości: od śniadania angielskiego, przez włoskie, greckie, wege i fit. Co dokładnie powinno znaleźć się w codziennym menu śniadaniowym dla pracowników?

  • świeże pieczywo,
  • deska serów i mięs,
  • wybór warzyw,
  • dania jajeczne (omlet, jajecznica, jajka na miękko),
  • granola lub płatki śniadaniowe,
  • sezonowe owoce.

Sporą popularnością cieszą się też różnorodne pasty kanapkowe, np. twarogowe, z wędzoną rybą lub awokado. Nie może także zabraknąć napojów: soków, kawy i herbaty.

catering do biura

Zadbaj o zróżnicowane jedzenie

Każdy posiada własne upodobania żywieniowe. Wiele osób stosuje również specjalistyczne diety, zmaga się z nietolerancjami pokarmowymi lub też rezygnuje z określonych składników. Catering śniadaniowy powinien uwzględniać te czynniki oraz być tak zróżnicowany, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dlatego muszą się w nim znaleźć m.in. potrawy:

  • wegetariańskie i wegańskie,
  • bez laktozy,
  • bez glutenu.

Zanim zamówisz catering do biura, możesz też przeprowadzić wśród pracowników ankiety, w których określą swoje preferencje. Dobra firma cateringowa wie, jakie potrawy cieszą się największym zainteresowaniem i pomoże dobrać odpowiednie menu. Wszystko będzie nie tylko zdrowe, ale i pyszne, a pracownicy z większą werwą wrócą do pracy w biurze.

Melon Catering – profesjonalna obsługa cateringowa eventów i nie tylko

Wspólne śniadania pomogą zacieśnić więzi między pracownikami oraz wpłyną korzystnie na atmosferę w firmie. Pokusa pysznych posiłków pomoże też przekonać podwładnych do powrotu do biura z pracy zdalnej. Będzie tak jednak tylko pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednio zróżnicowany, wysokiej jakości catering. Pomysły? Postaw na Melon Catering: firmę z wieloletnim doświadczeniem, która wie, jak zadbać o podniebienia Twoich pracowników! Profesjonalna obsługa oraz pyszne dania zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia