Strona główna / Aktualności/ Konferencje/ Przekąski na szkolenia – o czym należy pamiętać?

Przekąski na szkolenia – o czym należy pamiętać?

catering-szkolenie

Szkolenia mogą trwać długie godziny, a nawet cały dzień. Obowiązkiem organizatora jest zatem zapewnienie uczestnikom posiłków, które dostarczą im energii do wytężonej pracy. Catering na szkolenia powinien być dostosowany m.in. do czasu trwania spotkania i liczby uczestników. Nie może na nim też zabraknąć przekąsek. Jak wybrać odpowiednie? Sprawdź nasz poradnik.

 

Dlaczego warto przemyśleć menu przed szkoleniem?

Każde szkolenie posiada z góry ustalony harmonogram. Dzięki temu wszystko odbywa się zgodnie z planem i w określonym czasie. Wymaga to dokładnego opracowania poszczególnych wystąpień, zajęć czy też ćwiczeń praktycznych. Należy uwzględnić w tym także catering firmowy, który powinien zostać zaserwowany w trakcie przerwy.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania obowiązków zawodowych. Przerwy zazwyczaj są dość krótkie i poświęca się je nie tylko na jedzenie, ale też podzielenie wrażeniami z innymi osobami. Catering powinien być zatem dobrze przemyślany oraz umożliwiać szybkie spożycie potraw. Pomocne w tym będą przekąski na szkolenia – niewielkie porcje są bardzo praktyczne, a przy tym atrakcyjne.

Postaw na zimne słone przekąski

Catering na szkolenia to przede wszystkim zimne przekąski. Tego rodzaju dania długo zachowują świeżość oraz swój elegancki wygląd. Jednocześnie zaspokajają apetyt i są poręczne – często można jeść je rękoma, ograniczając używanie sztućców. Takie rozwiązanie jest też eco friendly i ma bardzo duże znaczenie dla przyszłości naszej planety.

Co ważne, słone przekąski to nie tylko popularne krakersy, ale również m.in.:

 • nadziewane mięsa i warzywa, np. roladki,
 • wędliny i sery,
 • warzywne i mięsne kotleciki,
 • wariacje na temat kanapek i koreczków.

Pomysłów może być znacznie więcej, a uczestnicy na pewno docenią smak i wygodę spożywanych przekąsek.

Nie zapomnij o owocach

Jakie przekąski na szkoleniach zawsze cieszą się dużą popularnością? Oczywiście owoce, które posiadają bardzo wiele zalet:

 • zaspokajają niewielki głód,
 • są uwielbiane przez wszystkich,
 • spożywają je weganie i wegetarianie,
 • można przy ich pomocy przystroić bufet zgodnie z zasadą zero waste.

Owoce to jednocześnie przekąska i dekoracja, co jeszcze bardziej przemawia na ich korzyść.

Wybierz słodkie przekąski

Miłośnicy słodkości podczas przerwy w szkoleniu na pewno będą oczekiwać pysznych deserów. I dlatego, catering firmowy zawsze musi uwzględniać słodkie przekąski. Sprawdzą się one również jako dodatek do kawy i herbaty. Jakiego rodzaju słodkości warto wybrać?

 • drobne wypieki jak np. ciasteczka,
 • muffinki i babeczki,
 • mini-tarty na słodko.

Słodki bufet powinien być również elegancko przystrojony oraz umożliwiać spożywanie przekąsek rękoma. Jeśli pragniesz zadbać o ekologię, postaw na talerzyki i sztućce wielorazowe – plastic free.

jedzenie-na-szoleniu

Postaw na Melon Catering!

Pyszny catering wpłynie pozytywnie na uczestników szkolenia, podnosząc ich efektywność oraz chęci do pracy. Jeśli szukasz firmy, która jest gwarancją najwyższej jakości potraw, jesteśmy do Twoich usług. Melon Catering to marka wyróżniająca się doświadczeniem oraz zaufaniem klientów. Dołącz do ich grona i sprawdź nasz catering na szkolenia. Na pewno wszyscy uczestnicy będą zachwyceni!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia