Strona główna / Aktualności/ Przyjęcia/ Wynajem sali na przyjęcie okolicznościowe – o czym pamiętać?

Wynajem sali na przyjęcie okolicznościowe – o czym pamiętać?

przyjecie-okolicznosciowe-catering 

Planujesz urządzić urodziny, wesele lub inną imprezę w wynajętej sali w Warszawie, lub jej okolicach? Oprócz właściwego miejsca nieoceniony może okazać się w tej sytuacji catering na przyjęcie. Podpowiadamy, o co warto zadbać, organizując takie wydarzenie poza domem. Przeczytaj, jak sprawić, by było ono w pełni udane, a goście zadowoleni!

 

Przyjęcie okolicznościowe w wynajętej sali

Kluczowym aspektem w urządzaniu przyjęcia jest oczywiście wybór odpowiedniego miejsca. Nie wystarczy tutaj tylko schludny wygląd pomieszczenia i miła obsługa. Jest kilka podstawowych, lecz ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, wyższy koszt wynajęcia wiąże się zwykle z większym prestiżem obiektu, ale warto upewnić się, czy jakość rzeczywiście idzie w parze z ceną. Planujesz udekorować salę we własnym zakresie? Może chcesz zamówić swój ulubiony catering okolicznościowy z Warszawy, który towarzyszy Ci na uroczystościach od lat? Niestety nie we wszystkich lokalach jest to możliwe. Sprawdź zatem, o czym pamiętać, by cieszyć się wymarzonym przyjęciem!

Dostosuj wielkość pomieszczenia do zaproszonych gości

Pierwszą rzeczą, którą musisz uwzględnić w wyborze, jest oczywiście rozmiar i typ imprezy. Kameralny lokal będzie odpowiedni w przypadku skromnych chrzcin. Huczne wydarzenia, jak wesele czy urodziny wymagają przestronnej sali, która pomieści stoły oraz będzie miała wyznaczoną przestrzeń do zabawy. W wyborze odpowiedniego pomieszczenia uwzględnij także:

  • rodzaj aktywności charakterystyczny dla danego rodzaju uroczystości (taniec, zabawy z DJ-em),
  • obecność dzieci wśród zaproszonych gości,
  • opcję cateringu – w przypadku np. szwedzkiego stołu trzeba wygospodarować na niego miejsce.

Sprawdź zaplecze kuchenne dla zamówionego cateringu

Zdarza się tak, że wynajem sali nie oznacza równoległego zatrudnienia obsługi gastronomicznej. Może po prostu menu oferowane przez lokal Ci nie odpowiada i wolisz zamówić catering na swoje urodziny, wesele lub komunię w Warszawie? Jeśli wynajmujący wyraża zgodę na zatrudnienie zewnętrznego usługodawcy, upewnij się, że zaplecze kuchenne:

  • jest odpowiednio duże,
  • wyposażono w urządzenia chłodnicze,
  • posiada urządzenia grzewcze do dyspozycji firmy cateringowej,
  • ma osobny punkt do mycia sprzętu i zastawy stołowej.

wesele-melon-catering

Możliwość dekoracji i klimat miejsca

Zewnętrzny catering na imprezę to nie jedyna kwestia organizacyjna, którą możesz zająć się we własnym zakresie (oczywiście, jeżeli właściciel sali wyrazi na to zgodę). Sprawdź, jakie możliwości aranżacyjne oferuje lokal – często w cenie wynajmu są już tematyczne dekoracje. Dopiero wtedy rozważ samodzielne udekorowanie pomieszczenia lub tylko dodanie czegoś od siebie. Musisz pamiętać, że nieodłącznym elementem uroczystości rodzinnych jest fotografowanie momentów szczególnie wartych zapamiętania. Upewnij się, że estetyka miejsca będzie odpowiednia do ewentualnych zdjęć pamiątkowych. Klimat lokalu wpływa także znacząco na samopoczucie gości i atmosferę.

Szukasz cateringu w Warszawie i okolicach? Postaw na Melon Catering!

Urządzanie przyjęcia poza domem wymaga pewnych umiejętności organizacyjnych. Trudno jest samemu dopilnować, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jako firma cateringowa z doświadczeniem, Melon Catering jest do Twojej dyspozycji w kwestii oprawy gastronomicznej. Z przyjemnością odciążymy Cię w obowiązkach! Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki obiekt wynająć, polecamy nasza nową eventową przestrzeń Mineralna 20. Do dyspozycji mamy piętrowy dom z ogrodem, co daje nam bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Zapraszamy do kontaktu już dziś!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia