Strona główna / Aktualności/ Przyjęcia/ Organizujesz przyjęcie komunijne w domu? Podpowiadamy, jakie usługi cateringowe masz do wyboru!

Organizujesz przyjęcie komunijne w domu? Podpowiadamy, jakie usługi cateringowe masz do wyboru!

komunia catering

 

Stojąc przed koniecznością zorganizowania w Warszawie przyjęcia komunijnego dla dziecka, masz do wyboru dwa rozwiązania. Możesz zaplanować spotkanie rodzinne w wybranej restauracji lub zdecydować się na imprezę we własnym domu i zamówić catering na komunię. W czasach pandemii skorzystanie z usług lokali może być utrudnione ze względu na obowiązujące obostrzenia. Dodatkowo takie rozwiązanie jest zazwyczaj kosztowniejsze. Mimo tego, organizując przyjęcie w domu, nadal masz szansę na skorzystanie z profesjonalnych usług firm, takich jak Melon Catering. Sprawdź, jak możemy Ci się przydać!

Dostosuj catering do warunków w domu

Warto pamiętać, że planowanie spotkania rodzinnego w domu będzie wymagało sporo pracy. Przede wszystkim należy znaleźć i zamówić gustowne dekoracje, takie jak obrus, serwetki, wazony z kwiatami czy winietki. Ponadto organizatorzy muszą upewnić się, że w domu znajduje się stół odpowiednich rozmiarów i wystarczająca liczba krzeseł. Również catering na komunię powinien być dobrze przemyślany, by nie przygotować za mało, ani za dużo jedzenia. O ile w restauracji łatwo przechować dużą ilość żywności, o tyle w domu może to być utrudnione. Nasza firma cateringowa z Warszawy proponuje potrawy dostosowane do warunków i okazji. Bazując na doświadczeniu, możemy przyznać, że na komunię najlepiej sprawdzają się znane wszystkim tradycyjne dania.

Komunia w plenerze. Co musisz wiedzieć?

Jeżeli Ty albo Twoi najbliżsi mają odpowiednio duży skrawek zieleni koło domu, komunię możesz zorganizować w rodzinnym ogrodzie. To doskonałe miejsce na zabawę, a także rozmowę czy przekąszenie czegoś pysznego! Pamiętaj jednak o możliwych zmianach pogody i wynajmij parasole, czy namiot, które zabezpieczą gości, przekąski i meble ogrodowe przed deszczem. Zadbaj również o odpowiednie atrakcje dla dzieci na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzą się bańki mydlane, a także zabawy z profesjonalnym animatorem.

Tradycyjny obiad z przystawką i deserem

Tego dnia najważniejsze jest Twoje dziecko. Spotkanie w rodzinnym gronie ma na celu wspólną celebrację przyjęcia przez niego sakramentu. Dlatego planując menu, warto postawić na potrawy, które od lat najlepiej sprawdzają się na komunijnych stołach. Tradycyjny obiad z przystawką i pysznym deserem to sprawdzony zestaw na rodzinne uroczystości. Warto też zapewnić gościom zróżnicowany wybór sałatek i surówek.
standing party

Standing party – lekkie i szybkie przekąski

Jeśli przyjęcie po komunii zaplanowane jest na wiele godzin, jeden obiad z deserem nie wystarczy. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się stoły z lekkimi przekąskami. Gdy ktoś z gości poczuje głód, będzie mógł bez skrępowania sięgnąć po wybrane przystawki na zimno. Najpopularniejsze przekąski, które sprawdzą się na takim stole, to:

  • małe kanapeczki,
  • owoce,
  • tarteletki z łososiem wędzonym,
  • koreczki,
  • kabanosy,
  • talerze z oliwkami, papryką, pomidorkami i serem mozzarella,
  • włoska sałatka caprese.

Wybierz odpowiedni dla siebie catering na komunię!

Organizacja przyjęcia w domu to spore wyzwanie, dlatego przyda Ci się pomoc doświadczonej firmy cateringowej. Z naszym wsparciem ustalisz idealne menu i zadbasz o zadowolenie wszystkich gości. Niezależnie od liczby zaproszonych osób i preferencji, zaproponujemy rozwiązania, które odpowiedzą na Twoje potrzeby. Skorzystaj z formularza kontaktowego i poznaj szczegóły oferty od Melon Catering!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia