Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Organizacja cateringu na press day w 3 krokach

press-day

Poszukujesz najlepszego cateringu eventowego na press day w Warszawie? Jesteś w dobrym miejscu! W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, zatrudniając taką firmę. Dowiesz się tutaj również, dlaczego warto urządzać to wydarzenie w duchu zero waste i plastic free oraz kogo właściwie na nie zaprosić. Dopnij urządzanie dnia prasowego na ostatni guzik i bądź przy tym eco friendly razem z Melon Catering!

 

Press day: kogo i gdzie zaprosić?

Press day to event przygotowywany zwykle w celu zaprezentowania nowych produktów lub kolekcji. Na to wydarzenie zaprasza się zainteresowanych daną tematyką redaktorów gazet, portali internetowych oraz przedstawicieli innych mediów. Goście różnią się w zależności od branży danej firmy. Wśród uczestników mogą pojawić się m.in. najlepsi specjaliści w danej dziedzinie, styliści, bloggerzy, influencerzy, a nawet celebryci.

Miejsce organizacji dnia prasowego będzie uzależnione właściwie od preferencji marki. Dużo zależy także od tego, czy klimat eventu ma być swobodny, czy bardziej formalny. Może on odbyć się np. w przestronnym klubie, albo innej wynajętej przestrzeni spójnej z prezentowanymi produktami. Można pozwolić sobie tutaj na trochę kreatywności. Jednocześnie warto pamiętać o tym, by lokal był położony w lokalizacji z dobrym dojazdem i parkingiem w pobliżu. Jeżeli szukasz przytulnego miejsca do prezentacji swoich produktów, sprawdź ofertę Mineralnej 20 Przestrzeni Kreatywnej w Warszawie.

Dania, które sprawdzą się na eventy

Press day trwa zazwyczaj kilka godzin w ciągu dnia. Nie ma na nim określonej pory posiłku, a goście mogą pojawiać się w preferowanych przez siebie godzinach. Na tego typu evencie dobrze sprawdzi się zatem catering eventowy w postaci finger food. Są one nie tylko wygodne, ale i smaczne. Dodatkowo wspierają ideę zero waste, bo dzięki niewielkim porcjom marnuje się znacznie mniej jedzenia. Najlepsze firmy cateringowe z Warszawy podają dania na naczyniach, które są plastic free (bez plastiku), a więc popularyzują postawę eco friendly.


obsluga-kelnerska

Profesjonalna obsługa kelnerska

Jeśli jednak zależy Ci na bardziej formalnym dniu prasowym, zatrudnij profesjonalną obsługę kelnerską. Najlepsze cateringi eventowe oferują nie tylko przygotowanie menu, ale tak właściwie kompleksową obsługę gastronomiczną. Dzięki temu masz gwarancję niezawodnej obsługi zaproszonych gości.

Eco friendly firma cateringowa

Dobry catering eventowy z Warszawy powinien w tych czasach być eco friendly. Taka firma powinna dbać o zaopatrzenie u lokalnych dostawców, korzystać z produktów sezonowych i pamiętać o tym, by potrawy były serwowane w naczyniach zgodnych z zasadą plastic free. Dzięki zatrudnieniu obsługi szanującej środowisko naturalne, przyczyniasz się do poprawy kondycji naszej planety i udowadniasz, że eventy firmowe mogą być eko!


znak-jakosci-melon-catering

Catering na eventy? Postaw na Melon Catering

Teraz wiesz już, o czym pamiętać, by zorganizować najlepszy catering eventowy dla firm w Warszawie. Jeśli na co dzień zajmujesz się przygotowywaniem wydarzeń firmowych, chętnie nawiążemy z Tobą współpracę. Wspólnie możemy przygotować press day w duchu zero waste oraz plastic free, by Twoja firma dała się poznać jako marka przyjazna środowisku. Wypełnij formularz, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia