Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Jedzenie na urodzinach. Kogo wybrać? Firmę cateringową czy prywatnego kucharza?

Jedzenie na urodzinach. Kogo wybrać? Firmę cateringową czy prywatnego kucharza?

Catering urodzinowy
Samodzielna organizacja udanego przyjęcia urodzinowego wymaga dobrego planu i odrobiny kreatywności. Jednym z najważniejszych elementów udanej imprezy jest oczywiście jedzenie. Jak je przyrządzić? Wybrać catering, a może postawić na prywatnego kucharza, który od podstaw przygotuje wszystkie dania i przekąski? Podpowiadamy, co wybrać i przedstawiamy mocne i słabe strony obu rozwiązań!

Kucharz na urodziny – czy warto skorzystać z jego usług?

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu firmy cateringowe nie były tak popularne zarówno w Warszawie, jak i w pozostałych rejonach kraju. Wówczas potrawy na przyjęcie najczęściej przyrządzali właśnie kucharze. Zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością cena usługi. Wynagrodzenie dla osoby przygotowującej dania będzie zazwyczaj niższe niż profesjonalny catering okolicznościowy. Jednak wszystkie produkty oraz niezbędny sprzęt trzeba dostarczyć do kuchni we własnym zakresie. Należy więc przygotować się na kolejne, nierzadko wysokie koszty i poświęcić dodatkowy czas na przygotowania. W ostatecznym rozrachunku wynajęcie kucharza może okazać się nieopłacalne, szczególnie gdy organizuje się event dla większej liczby uczestników.

Potrawy na przyjęcie od początku do końca przyrządzane są w miejscu organizacji imprezy. Należy jednak uwzględnić fakt, że nie zawsze kucharz lub kucharka mają własnych pomocników, którzy np. rozniosą jedzenie na stoły lub podadzą przekąski o ustalonej godzinie. Może się więc okazać, że obowiązek znalezienia kogoś do pomocy (i zapłacenia mu) spadnie na Ciebie.

Firma cateringowa na przyjęcie

Jaki catering na urodziny
Alternatywą dla wynajmowania kucharza na urodziny, przyjęcie okolicznościowe lub dowolny event, jest oczywiście profesjonalny catering. Decydując się na tego rodzaju usługę, nie musisz obawiać się o dodatkowe obowiązki, ani całą logistykę. Zarówno dostawy posiłków, jak i ich dystrybucja na miejscu imprezy, należą do obowiązków firmy cateringowej. Decydując się na jej usługi, nie musisz dostarczać samemu żadnych produktów. Możesz też skorzystać z bogatej i zróżnicowanej oferty posiłków w pełni dopasowanych do preferencji gości. Profesjonalne firmy takie jak działający na warszawskim rynku Melon Catering, zaoferują Ci szeroki wybór posiłków i przekąsek. Jednocześnie, wezmą na siebie dostawę owoców, ciast, napojów czy alkoholi. Co więcej, jedzenie może być podane w sposób tradycyjny lub nawiązujący np. do tematu imprezy czy jej lokalizacji.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia