Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Jaki catering na imprezę?

Jaki catering na imprezę?

Melon Catering

Poczęstunek jest stałym elementem większości imprez okolicznościowych, przyjęć, konferencji czy spotkań biznesowych. W przypadku wesel czy komunii oferta gastronomiczna stanowi wręcz jeden z najważniejszych elementów, od których zaczyna się planowanie całej imprezy. Standardem w dzisiejszych czasach jest korzystanie z usług cateringowych, dzięki czemu całość zadań związanych z przygotowaniem posiłków i przekąsek oraz ich podaniem na stoły przyjmuje na siebie profesjonalna firma. Zastanawiasz się, jak wybrać catering na imprezę lub biznesowe spotkanie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Wybór oferty cateringowej oraz dostawcy tego rodzaju usługi w dużej mierze uzależniony jest od charakteru organizowanej imprezy oraz jej lokalizacji. Zależnie od okazji usługa różnić się będzie nie tylko rodzajem podawanego jedzenia, ale także sposobem obsługi czy formą podania poczęstunku. Podpowiadamy jak wybrać catering na:

  • imprezę firmową,
  • przyjęcie okolicznościowe,
  • imprezę plenerową.

Catering na konferencje i spotkania biznesowe

W przypadku eventów o charakterze biznesowym, takich jak szkolenia, konferencje, gale firmowe, ale także imprezy integracyjne, równie ważny co bogate menu, jest profesjonalny serwis kelnerski, czy odpowiednia oprawa całego wydarzenia. Posiłki serwowane w trakcie wielogodzinnych szkoleń i konferencji powinny być nie tylko świeże i smaczne, ale również odpowiednio zbilansowane i wartościowe, a ich ekspozycja powinna nawiązywać do stylu obsługiwanego eventu. Catering na szkolenie czy konferencję to również istotny element kreowania wizerunku marki odpowiadającej za organizację spotkania biznesowego, dlatego warto postawić na firmę z odpowiednim doświadczeniem.

Catering na imprezy okolicznościowe

Zamawiając catering na urodziny, wesele czy komunię, powinniśmy zadbać o właściwe proporcje pomiędzy ilością oraz jakością podawanego jedzenia. W przypadku imprez na kilkadziesiąt, a często kilkaset osób, sprawna i szybka obsługa będzie równie ważna, co bogate menu. Jeśli poszukujesz firmy cateringowej na wesele, koniecznie sprawdź doświadczenie potencjalnego usługodawcy i jego dorobek na tym polu – im więcej imprez okolicznościowych obsłużonych przez dany catering, tym większe będzie prawdopodobieństwo niezawodnej i profesjonalnej obsługi. W dobie powszechnego dostępu do Internetu warto zasięgnąć opinii o danej firmie, w celu zweryfikowania jakości świadczonych przez nią usług – dotyczy to zarówno menu, sposobu podawania jedzenia, jak i ogólnego standardu obsługi.

Jaki catering na imprezę okolicznościową

Catering na imprezy plenerowe

Imprezy organizowane w plenerze – zarówno firmowe, jak i rodzinne – rządzą się własnymi prawami. Zazwyczaj dominuje na nich luźna, nieformalna atmosfera, co wpływa zarówno na menu, jak i na sposób podawania posiłków gościom. Jako catering plenerowy doskonale sprawdza się menu grillowe, które w dzisiejszych czasach nie sprowadza się wyłącznie do potraw mięsnych. Dużą popularnością cieszą się również grillowane warzywa oraz ryby, a uzupełnieniem oferty może być np. bogaty asortyment owoców, koktajle czy świeżo wyciskane soki.

Catering na imprezę – jak wybrać?

Niezależnie od tego, czy organizujesz imprezę plenerową, rodzinną lub spotkanie biznesowe, wybrana firma cateringowa powinna zapewnić ich kompleksową obsługę, w pełni dostosowaną do charakteru wydarzenia. Gwarancją najwyższej jakości usług w przystępnej cenie jest Melon Catering – firma z wieloletnim doświadczeniem, obsługująca catering biznesowy i okolicznościowy dla firm i klientów indywidualnych z Warszawy oraz okolic. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat współpracy w zakresie kompleksowej obsługi imprez, przyjęć i konferencji.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia