Strona główna / Aktualności/ Piknik/ Jak zorganizować eco friendly event?

Jak zorganizować eco friendly event?

lokalne-ekologiczne-produkty-melon-catering
 

Chcesz zatroszczyć się o pozytywny wizerunek firmy? Jeśli dbałość o naturę jest Ci bliska, zorganizuj eco friendly event! W poniższym artykule przedstawiamy, jak zaplanować ekologiczne, firmowe wydarzenie dla pracowników. Zapraszamy do lektury, a następnie organizacji niebanalnej imprezy.

 

Ekologiczny trend w firmowych eventach

Odpowiedzialne przedsiębiorstwa często wprowadzają w życie idee, takie jak zero waste lub plastic free. Jeżeli zależy Ci na tym, by otoczenie postrzegało Twoją firmę również jako działającą na rzecz środowiska, zastanów się nad green eventem. Takie eco friendly wydarzenie to impreza, na której oprócz przyjemnego spędzenia czasu ważna jest popularyzacja proekologicznych działań.

Event w biurze? A może piknik?

Spotkanie pracowników możesz urządzić zarówno w biurze (o ile jego przestrzeń na to pozwala), jak i w plenerze. W przypadku organizacji wydarzenia w pomieszczeniu zadbaj o kojarzący się z ekologią wystrój. Ozdób salę ściankami z prawdziwego mchu i ustaw drewniane meble. Wybierz też odpowiedni catering dla firm. Polecamy też live cooking, czyli przygotowywanie posiłków na żywo, na oczach gości biorących udział w wydarzeniu. Oczywiście potrawy powinny być tworzone z naturalnych, zdrowych składników od lokalnych dostawców.

ekologiczne-finger-foods-od-melon-catering
 

Decydując się zaś na piknik, zadbaj o to, by zaplanować go z dala od miasta, w pobliżu jeziora, lasu, łąk czy gór. Na świeżym powietrzu warto zaplanować sportowe rozgrywki, np. grę w siatkówkę, badmintona czy minigolfa. Pamiętaj o zasadzie plastic free – wszelkie jednorazowe, plastikowe talerzyki, kubeczki i sztućce są niewskazane. W Melon Catering pomożemy Ci zorganizować takie plenerowe przyjęcie w proekologicznym duchu.

Atrakcje w duchu eko

Dobrym pomysłem na urozmaicenie eco friendly imprezy są warsztaty, podczas których uczestnicy nie tylko będą się dobrze bawić. Stworzą także piękne przedmioty, a po wydarzeniu zabiorą je ze sobą do domu. Polecamy np. warsztaty:

  • robienia zapachowych świec sojowych,
  • malowania ekotorby,
  • tworzenia ozdób decoupage,
  • sadzenia lasu w słoiku.

Obecnie wiele kreatywnych osób proponuje prowadzenie tego typu zajęć. Na pewno więc znajdziesz odpowiednią!

Wybierz ekologiczny catering

Aby zorganizować udaną, przyjazną środowisku imprezę, niezbędna jest ekologiczna firma cateringowa działająca w Warszawie i okolicach. Wybierz taką ofertę, w której znajdziesz posiłki przygotowywane z sezonowych, pozyskiwanych od lokalnych hodowców produktów. Sprawdź też, czy herbata i kawa mają oznakowanie Fair Trade. Talerze, kubki i sztućce powinny nadawać się do wielokrotnego użytku lub być wykonane z drewna. Aby nie marnować jedzenia, polecamy podawanie małych porcji oraz przekąsek w formie finger foods.


znak-jakosci-melon-catering

Melon Catering – catering dla firm

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do organizacji eco friendly eventu. Budując odpowiedzialny biznes, warto choć raz zaplanować tego typu wydarzenie, które uświadomi konieczność troski o środowisko. W Melon Catering z przyjemnością zadbamy o to, by posiłki serwowane podczas eventu były smaczne, tworzone z produktów od lokalnych dostawców oraz podawane zgodnie z ideą plastic free. Jeśli więc interesuje Cię catering biznesowy, zapraszamy do kontaktu!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia