Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Finger food – czym jest?

Finger food – czym jest?

finger-food

Każda uroczystość, bez względu na jej charakter, wymaga zaserwowania odpowiedniego poczęstunku. Musi być on smaczny, efektowny oraz dostosowany do rodzaju imprezy. Można uwzględnić w nim także aktualne trendy kulinarne. W ostatnim czasie zrobiło się zaś głośno o finger food. Dlaczego? I co to za dania? Wyjaśniamy oraz doradzamy, kiedy sprawdzą się jako catering na imprezy.

 

Finger food – co to jest?

Firmy cateringowe w Warszawie (i nie tylko) prześcigają się w kolejnych pomysłach na oryginalne i atrakcyjne potrawy, które mają brylować na różnorodnych uroczystościach. Jednym z najważniejszych elementów cateringu są z kolei różnorodne przekąski i przystawki. Co to ma wspólnego z finger food? Nazwą tą określa się bowiem wszelkie, niewielkie potrawy, które spożywa się przy pomocy rąk.

Przekąski posiadają mały rozmiar, ponieważ, z założenia mają wystarczyć “na jeden kęs”. Takie przystawki są często niemal miniaturowe, umożliwiając szybkie ich spożycie, co jest szczególnie przydatne podczas przyjęć. Jednocześnie prezentują się bardzo atrakcyjnie oraz nie wymagają używania sztućców, sprzyjając filozofii eco friendly.

Dlaczego finger food stało się tak popularne?

Drobne przekąski to jeden najpopularniejszych rodzajów przystawek, serwowanych przez catering na imprezy. Skąd ich popularność? Finger food są przede wszystkim:

  • uniwersalne – sprawdzają się w każdej sytuacji,
  • wygodne – można jeść je na stojąco, także w trakcie rozmowy,
  • praktyczne – niewielki rozmiar ułatwia ich eleganckie spożycie,
  • różnorodne – istnieje ich wiele rodzajów.

Takie przekąski można także przygotować zgodnie z zasadami zero waste – umożliwiają odpowiedzialne wykorzystanie wszystkich surowców i produktów.

Kiedy dobrze sprawdzi się finger food?

Z założenia, finger food to szybkie przekąski, które można spożywać w biegu, nie brudząc przy tym ubrania. Serwuje się je na różne sposoby – np. elegancko przystrojone, umieszczone w specjalnych kieliszkach lub niewielkich salaterkach (najlepiej plastic free). Wszystko to sprawia, że będą doskonałe podczas różnego rodzaju przyjęć. Warto wykorzystać je podczas m.in.:

  • spotkań biznesowych,
  • firmowych eventów,
  • przyjęć plenerowych,
  • uroczystości rodzinnych,
  • konferencji.

stol-finger-food

Finger food – idealny element każdego cateringu!

Efektowne przekąski to obowiązkowy element każdego przyjęcia. Decydując się na catering, upewnij się zatem, że zostaną w nim uwzględnione właśnie finger food. Najlepiej dostosuj je też rodzaju uroczystości i preferencji smakowych uczestników.

Dzięki temu, że drobne przystawki mogą posiadać różnorodne formy, dobrze byłoby zadbać o osoby o szczególnych upodobaniach dietetycznych. Dlatego, poza propozycjami mięsnymi, należy zdecydować się na dania wegańskie i wegetariańskie. W przypadku przekąsek jest to bardzo proste – mogą to być bowiem choćby tartaletki z wytrawnym musem lub ciekawe kompozycje z warzyw.

Wybierz finger food od Melon Catering!

Szukasz firmy cateringowej w Warszawie serwującej pyszne, atrakcyjne i dobrane do okazji potrawy? Sprawdź Melon Catering – firmę z wieloletnim doświadczeniem, która przygotuje dla Ciebie m.in. efektowne finger food. Jesteśmy przekonani, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Każde przyjęcie to dla nas wyzwanie, które podejmujemy z radością i ogromnym zaangażowaniem.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia