Strona główna / Aktualności/ Piknik/ Eco friendly impreza firmowa w stylu garden party

garden-party

Garden party większości z nas kojarzy się pewnie z grillem w rodzinnym gronie. Czy wiesz, że może to być także dobry pomysł na imprezę plenerową dla firmy? W Melon Catering przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zorganizować profesjonalne spotkanie firmowe wspierające ideę plastic free oraz zero waste. Sprawdź, co zrobić, by przyjęcie ogrodowe było eco friendly, a goście miło spędzili czas!

 

Jak zorganizować ekologiczną imprezę w ogrodzie?

Zajmujesz się organizacją imprezy plenerowej w Warszawie? Zależy Ci na tym, by odbyła się w duchu zero waste i plastic free? To świetny pomysł! Półformalne spotkanie biznesowe sprzyja integracji współpracowników, a przedsiębiorstwa, które starają się być eco friendly, są uważane za odpowiedzialne społecznie. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu takiego eventu? Oto kilka kluczowych aspektów planowania firmowego garden party:

  • wybór właściwego miejsca – ogródek należący do firmy, wynajęcie oranżerii lub restauracyjnego ogrodu,
  • stół pod gołym niebem albo pod namiotem lub drewnianą wiatą, gdy nie sprzyja pogoda,
  • profesjonalny catering,
  • dekoracje,
  • proekologiczna postawa.

Postaw na eco friendly rozwiązania

Przyjęcie na świeżym powietrzu to doskonała okazja, by Twoja firma popularyzowała rozwiązania eco friendly. W ciągu dnia rozwieś lampki solarne, aby zasilone energią słoneczną pięknie świeciły wieczorem. Pamiętaj, by nie rozdawać gościom wody w butelkach. Wynajmij profesjonalny catering, który zadba o to, by zaproszeni mieli stały dostęp do napojów i zatroszczy się o naczynia plastic free. Wspieraj również ideę zero waste. Poproś gości o wyrzucanie ewentualnych resztek jedzenia do odpowiedniego pojemnika – po zakończeniu imprezy plenerowej powstanie z nich naturalny kompost.


napoje-garden-party

Naturalne i przyjazne środowisku materiały

Organizując czas blisko natury, warto pamiętać o tym, by otaczać się przede wszystkim materiałami plastic free. Zadbaj o to, by klimat imprezy plenerowej uzupełniły samodzielnie wykonane dekoracje – nie kupuj niepotrzebnych, jednorazowych ozdób i stawiaj na opcje zero waste. Oprócz ozdób DIY postaw na polne kwiaty i kompozycje z innych roślin. Oferuj gościom tylko zastawę ekologiczną – np. papierowe kubeczki, talerze, słomki i drewniane sztućce. Profesjonalny catering dla firm, który jest eco friendly, na pewno korzysta z tego typu rozwiązań.

Catering wyznający zasadę zero waste

Tradycyjnie garden party jest przyjęciem stojącym, więc menu powinno być odpowiednio przystosowane do takiej formy imprezy plenerowej. Sprawdzą się tutaj dania podawane w niewielkich porcjach, tzw. monoporcje oraz fingerfood. Ten sposób podawania posiłków jest też spójny z ideą zero waste – zapobiega marnowaniu żywności. Profesjonalny catering dla firm z Warszawy zadba o to, by potrawy zaserwować w sposób eco friendly, czyli zgodnie z zasadą plastic free lub na naczyniach wielokrotnego użytku.


znak-jakosci-melon-catering

Firmowe garden party z Melon Catering

Podoba Ci się pomysł na ogrodowe przyjęcie zgodne z zasadą zero waste? Nasza firma jest eco friendly! Korzystamy z lokalnych i sezonowych produktów, dbamy o ekologiczną oprawę wydarzeń, podajemy potrawy na naczyniach, które są plastic free. Oferujemy profesjonalny catering na imprezy plenerowe w Warszawie i okolicach. Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością zorganizujemy dla Ciebie firmowy event przyjazny dla planety!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia