Strona główna / Aktualności/ Uncategorized/ Dobry catering, czyli jaki? Doradzamy, jak wybrać dobrą firmę cateringową

Dobry catering, czyli jaki? Doradzamy, jak wybrać dobrą firmę cateringową

Jak wybrać dobry catering

Profesjonalny catering okolicznościowy to dziś coraz popularniejsza alternatywa dla samodzielnego przygotowywania posiłków. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dostarczone na imprezę posiłki będą pyszne, świeże i zdrowe, wybierz firmę cateringową, która nie zawiedzie Twoich oczekiwań. Jak znaleźć godnego zaufania partnera i na co zwrócić uwagę, wybierając dobry catering dla firm lub na okolicznościowe eventy? Sprawdź nasz poradnik!

Kwalifikacje i doświadczenie – czy takie informacje wystarczą?

Poszukiwania dobrej firmy cateringowej należy zacząć od sprawdzenia doświadczenia, stażu na rynku oraz posiadanych kwalifikacji. Obecnie niemal każdy catering okolicznościowy ma swoją stronę www, na której prezentuje nie tylko menu, ale także historię przedsiębiorstwa oraz referencje od zadowolonych klientów. Czy jednak sam fakt, że przedsiębiorstwo działa w branży od X lat, wystarczy, by mu zaufać?

Jakie menu powinna oferować firma cateringowa?

Wybór nie jest łatwy, dlatego oprócz doświadczenia i kwalifikacji koniecznie zwróć uwagę na jadłospis, jaki oferuje dobra firma dostarczająca catering na eventy. Menu powinno być przede wszystkim różnorodne, tak by w pełni odpowiadało różnym gustom i preferencjom smakowym. Pamiętaj, że część uczestników może mieć uczulenie na laktozę, niektórzy nie jedzą tłustych potraw, wśród uczestników eventu mogą znaleźć się wegetarianie. Rozbudowana karta dań zwiększa zaufanie do dostawcy i pozwoli uniknąć sytuacji, w której zapłacisz za coś, czego większość gości i tak nie spróbuje.

Czym wyróżnia się domowy catering

Catering na eventy: niech będzie świeżo i bezpiecznie

Branża cateringowa od zawsze stanowiła wzór do naśladowania w zakresie wysokich standardów higieny i bezpieczeństwa. Dostawcy jedzenia na imprezy okolicznościowe wiedzą, jak w sposób bezpieczny i profesjonalny przygotowywać oraz dostarczać catering dla firm, na eventy oraz domówki. Szczególnie w obecnych czasach bardzo ważne jest spełnienie najwyższych standardów określonych przez Sanepid, Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje sprawujące nadzór epidemiczny. Warto sprawdzić, czy interesująca Cię firma cateringowa przestrzega tych norm.

Jedzenie podawane na domowych przyjęciach i eventach powinno być przygotowywane z najlepszych jakościowo, świeżych składników. Jeśli ktoś z Twoich znajomych miał okazję próbować potraw dostarczanych przez wybrany catering, spytaj o opinię lub odwiedź siedzibę firmy i zamów coś na próbę.

Jakość ma swoją cenę. Co to znaczy?

Niestety, wielu klientów, zamawiając catering dla firm lub na okolicznościowe eventy, kieruje się wyłącznie najniższą stawką za osobę. Musisz zdać sobie sprawę, że w parze z ceną zawsze podąża jakość usługi, dlatego najtańsze oferty najlepiej odrzucić od razu. Może się bowiem okazać, że chcąc przesadnie zaoszczędzić, otrzymasz dania przygotowane z niskiej jakości składników lub gotowych półproduktów, co z pewnością zostanie zauważone przez gości.

Gotowy, by wybrać catering dla siebie?

Jak widać, wybór dobrej firmy cateringowej na event okolicznościowy nie jest prostym zadaniem. Najlepiej zaufać tym, którzy spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria. Taką firmą jest Melon Catering – od lat obsługujemy Klientów z Warszawy i okolic, dostarczając świeży, zdrowy i dobry catering dla firm oraz na przyjęcia. Skontaktuj się z nami, skorzystaj z darmowej wyceny i zarezerwuj termin na swoją imprezę!

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia