Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Czy catering może być ekologiczny? Przekonaj się!

Czy catering może być ekologiczny? Przekonaj się!

 

Dbasz o środowisko i dlatego zastanawiasz się, czy usługi cateringowe można uznać za eco friendly? W takim razie zapoznaj się z naszym artykułem! Przytaczamy w nim argumenty, które przemawiają za pozytywnym wpływem cateringu na kondycję przyrody. 

 

Ekologiczny, czyli dobry dla planety

Niektóre osoby twierdzą, że cateringi wytwarzają mnóstwo plastiku – trudno więc uznać je za działające zgodnie z założeniami plastic free i zero waste. Tymczasem obecnie wiele firm, które przygotowują i dostarczają posiłki, pakuje dania w biodegradowalne pudełka tworzone np. z roślinnych odpadów. Dlaczego jeszcze catering może być dobry dla planety? Sprawdź!

znak-jakosci-melon-catering

ECO FRIENDLY

Usługi cateringowe Melon Catering są eco friendly, zwłaszcza jeśli chodzi o organizację przyjęć okolicznościowych w domu. Samodzielne przygotowanie posiłków dla dużej liczby osób wymaga m.in. sporego zużycia wody, gazu i prądu. Zamawiając catering, ograniczasz gotowanie i zmywanie, a zarazem korzystanie z mediów. Ponadto nie musisz wybierać się samochodem po zakupy spożywcze. W ten sposób minimalizujesz emisję dwutlenku węgla do środowiska. Catering pod względem transportu jest też bardziej przyjazny planecie niż samodzielne zakupy, ponieważ składniki do posiłków są dostarczane w dużej ilości na raz. Razem z zamówieniem dla danej firmy cateringowej zazwyczaj tym samym środkiem transportu docierają produkty zakupione przez inne punkty – restauracje i sklepy.

Wybierając eco friendly catering dla firm lub siebie w Warszawie czy okolicach, postaw na taki, który korzysta z produktów od lokalnych hodowców. Często miejscowi rolnicy nie prowadzą uprawy na przemysłową skalę, szanują środowisko i ludzkie zdrowie. Ponadto, decydując się polskie produkty, ograniczasz negatywny wpływ długodystansowego transportu na kondycję planety. W Melon Catering jesteśmy eco friendly, korzystamy tylko z lokalnych i sezonowych produktów.

PLASTIC FREE

Plastic free to trend, zgodnie z którym działa wiele firm dostarczających potrawy. W Melon Catering pakujemy posiłki w eco friendly pudełka. Korzystamy z papierowych, jednorazowych opakowań, które po przetworzeniu zyskują nowe życie. Serwujemy też dania we własnych naczyniach. Zastanawiając się nad zaletami cateringu, warto również uwzględnić to, że produkty ze sklepów często znajdują się w plastikowych opakowaniach. Catering zaś zamawia potrzebne do przygotowania dań składniki w dużych kartonach, a nie mniejszych, plastikowych woreczkach.

LESS WASTE

Catering będzie dobrym wyborem, jeśli bliska jest Ci idea zero waste. Nasza firma cateringowa mieszcząca się w Warszawie, Melon Catering, planuje posiłki tak, by zakupione produkty się nie zmarnowały. Dania przygotowujemy bowiem na podstawie liczby gości, ich upodobań kulinarnych (np. weganizm) oraz informacji o alergiach. Dzięki dużemu doświadczeniu dokładnie i realistycznie oceniamy, ile produktów spożywczych potrzebujemy w przypadku każdego z zamówień.

Ekologiczny catering w Warszawie

W artykule staraliśmy się pokazać, że catering może być przyjazny naszej planecie. Zachęcamy do wyboru takiej firmy cateringowej, która dba zarówno o jakość dań i satysfakcję klienta, jak i o kondycję środowiska. W związku z tym zapraszamy do Melon Catering! Z naszą pomocą zorganizujesz udane, eco friendly przyjęcie rodzinne lub biznesowe. Skontaktuj się z nami i sprawdź ofertę ekologicznej firmy cateringowej w Warszawie.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia