Strona główna / Aktualności/ Piknik/ Catering na imprezę plenerową – na co zwrócić uwagę?

Catering na imprezę plenerową – na co zwrócić uwagę?

Catering na imprezę

Co, oprócz doskonałej zabawy i niezapomnianych wspomnień, łączy wesela, przyjęcia urodzinowe oraz firmowe imprezy integracyjne? Fakt, że każde z tych wydarzeń z łatwością da się zorganizować w plenerze! „Wyjście” poza mury budynku (nawet tego najnowocześniejszego i najbardziej komfortowego) pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat i zawsze rozluźnia atmosferę eventu. Jednym z najważniejszych aspektów takiej imprezy jest dopasowane do okazji menu, którym dla Twojej wygody może zająć się firma cateringowa. Sprawdź jak ją wynająć i na co zwracać szczególną uwagę, planując catering plenerowy na przyjęcie!

Poszukując obsługi cateringowej na imprezę plenerową, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejsze z nich to:

  • charakter samego wydarzenia,
  • lokalizacja imprezy plenerowej,
  • niezbędne zaplecze techniczne,
  • menu dostosowane do charakteru i programu eventu,
  • profesjonalizm firmy cateringowej.

Charakter imprezy plenerowej

Wiele firm z Warszawy i całego kraju – tak jak Melon Catering – zaoferuje Ci kompleksową obsługę każdej imprezy plenerowej. Niestety, nie jest to regułą. Niektóre przedsiębiorstwa nie obsługują wesel w plenerze czy imprez integracyjnych. Wiąże się to m.in. ze specyfiką ich działalności, brakiem wystarczającego zaplecza czy odpowiedniej ilości pracowników, niezbędnych do obsłużenia tak dużego eventu. Zanim więc podpiszesz umowę na catering okolicznościowy, upewnij się, że dany wykonawca będzie w stanie zapewnić odpowiedni serwis w trakcie wydarzenia.

Lokalizacja i zaplecze techniczne

Dwa czynniki, które bardzo często są ze sobą mocno związane. Od miejsca, w jakim planujesz event, często zależy to, czy dana firma podejmie się jej obsługi. Pod uwagę weź warunki dojazdowe, dostęp do prądu i bieżącej wody, ale również to, czy konieczne będą namioty lub dodatkowe meble plenerowe. Nie wszystkie firmy dysponują ławkami, stołami lub krzesłami w liczbie potrzebnej do obsługi dużego wydarzenia. Do omówienia pozostaje również rodzaj i ilość zastawy dostosowanej do menu i liczby uczestników.

Impreza plenerowa - MelonCatering

Menu na imprezę plenerową

Wybór jedzenia to oczywiście jeden z najważniejszych przedmiotów ustaleń i negocjacji. Karta dań powinna zawsze odpowiadać specyfice wydarzenia. Zamawiając catering weselny, masz prawo oczekiwać dań wykwintnych, a także bogatej palety ciepłych i zimnych przekąsek. W trakcie imprezy urodzinowej świetnie sprawdzą się potrawy z grilla, a organizując integracyjny kulig dla pracowników, warto postawić na klasykę. Pieczone kiełbaski, żurek lub domowy bigos.

Profesjonalizm firmy cateringowej

Jeśli rozważasz zatrudnienie danej firmy eventowej po raz pierwszy, z pewnością trudniej będzie Ci ocenić jakość świadczonych przez nią usług. Strona internetowa lub profil na Facebooku będą cennym źródłem informacji, jednak warto zasięgnąć także opinii u osób, które skorzystały z oferty danego wykonawcy. Wiele o firmie powie Ci również jej staż na rynku oraz portfolio.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia