Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Catering na cocktail party

Catering na cocktail party

Catering na cocktail party

Koktajlowe przyjęcia cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tego rodzaju event organizowany jest najczęściej w celu promocji nowego produktu lub usługi, może również poprzedzać ważne wydarzenie biznesowe lub kulturalne. Cocktail party wyróżnia się charakterystyczną oprawą i wymaga odpowiedniej organizacji. Jednym z kluczowych elementów tego rodzaju wydarzenia jest obsługa cateringowa. Sprawdź, czym powinien charakteryzować się katering na przyjęciu koktajlowym.

Czym jest cocktail party?

Cocktail party to impreza o uniwersalnej i bardzo wygodnej formie. Na przyjęciu nie ma miejsc siedzących, całość imprezy goście spędzają na stojąco. Z tego powodu, jej długość jest ograniczona w czasie – koktajlowe eventy trwają z reguły ok. 2 godzin. Tego rodzaju wydarzenie może być organizowane zarówno w pomieszczeniu zamkniętym, jak i w plenerze. Dzięki „uwolnieniu” przestrzeni od stołów i krzeseł, w imprezie może wziąć udział większa liczba gości. Najczęściej organizuje się ją w porze popołudniowej lub wczesnym wieczorem (np. w godz. 17-19).

Catering okolicznościowy na cocktail party

Catering okolicznościowy na cocktail party – na co zwrócić uwagę?

Jak widać, sama forma imprezy jest dość specyficzna (brak stołów, miejsc siedzących oraz klasycznej zastawy). Wszystko to powoduje, że catering na cocktail party powinien być ściśle dostosowany do charakteru takiego eventu. Serwowane potrawy muszą być proste, a porcje niewielkie. Warto pamiętać, że tego typu imprezy mają charakter formalny, więc rozpadające się w dłoniach kanapki nie sprawdzą się tu najlepiej. Jedzenie powinno być podane tak, by jego spożycie nie powodowało dyskomfortu i nie trwało zbyt długo. Idealnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju koreczki, tartinki oraz inne smakołyki. Należy pamiętać, że jedzenie w trakcie imprezy koktajlowej konsumowane jest najczęściej bez użycia sztućców. Rozmiar przekąsek powinien być na tyle mały, by umożliwiał konsumpcję jedną ręką.

Profesjonalna firma cateringowa na event koktajlowy

W trakcie imprezy kelnerzy roznoszą ciepłe i zimne przekąski oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe na tacach. Również sposób serwowania powinien być odpowiednio przemyślany i zaplanowany. Wszystko po to, by goście mogli swobodnie korzystać z oferty cateringowej. Należy pamiętać, by kelnerowi serwującemu posiłki zawsze towarzyszył drugi kelner z napojami. Dzięki temu goście zawsze będą mieli zapewniony napój do przekąsek.

Interesuje Cię profesjonalny catering eventowy na cocktail party w Warszawie lub okolicach? Sprawdź ofertę Melon Catering i skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w organizacji imprez okolicznościowych.

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia