Strona główna / Aktualności/ Eventy/ Catering biznesowy – o czym warto pamiętać?

Catering biznesowy – o czym warto pamiętać?

Catering biznesowy

Organizacja konferencji, spotkania biznesowego, szkolenia lub imprezy integracyjnej to wyzwanie także dla osób odpowiedzialnych za serwis gastronomiczny. Smaczne i pożywne jedzenie jest bowiem jednym z tych elementów, które łączą wszystkie powyższe rodzaje eventów. Jeśli w swojej firmie stajesz przed niełatwym zadaniem zorganizowania cateringu na dowolne wydarzenie, sprawdź, o czym należy pamiętać, decydując się na catering biznesowy.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować catering biznesowy?

Terminy dużych wydarzeń, takich jak szkolenia, konferencje biznesowe czy gale firmowe, zazwyczaj ustalane są z dużym wyprzedzeniem. Ogłoszenie daty i szczegółowego harmonogramu eventu na rok przed jego organizacją nie jest niczym zaskakującym. Wstępny rekonesans rynku warto wykonać jeszcze wcześniej, np. zbierając oferty cenowe na poczęstunek od kilku firm. Na rok przed planowanym wydarzeniem najlepiej mieć już za sobą etap formalny, związany z wyborem dostawcy i podpisaniem umowy. Pozwoli to:

  • uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem firmy cateringowej „za pięć dwunasta”,
  • wypracować wszystkie szczegóły współpracy (menu, formę podania, godziny dystrybuowania posiłków),
  • przygotować się pod względem logistycznym i sprzętowym,
  • dostosować skład potraw do preferencji i potrzeb żywieniowych uczestników,
  • swobodnie wprowadzać ewentualne zmiany w jadłospisie.

Jakich dań możesz spodziewać się po cateringu biznesowym?

Wiedząc już, z jakim wyprzedzeniem zarezerwować catering biznesowy, możesz przejść do kolejnego kroku, czyli wyboru menu. To zazwyczaj dostosowane jest do okazji, czyli charakteru eventu. O ile na spotkaniu integracyjnym dla pracowników doskonale sprawdzi się menu grillowe, to imprezy takie jak firmowa wigilia czy śniadanie wielkanocne wymagają jadłospisu nawiązującego do tradycji tych świąt. Swoim prawami rządzi się również catering na szkolenie, konferencję czy spotkanie biznesowe. W przypadku takich eventów w cenie są wszelkiego rodzaju szybkie przekąski oraz potrawy podawane w sposób umożliwiający sprawną konsumpcję, często w pozycji stojącej. Wygodna forma podania posiłków jest tu decydująca, a treść? Nic nie stoi na przeszkodzie, by w formie przekąsek podawać pożywne dania mięsne, lekkie potrawy rybne czy owoce morza.

Spotkanie biznesowe z cateringiem

Na spotkaniu biznesowy lub szkoleniu mogą pojawić się osoby o indywidualnych preferencjach żywieniowych, a także wegetarianie, dlatego tak ważne jest dostosowanie menu do potrzeb wszystkich uczestników. Standardem jest podawanie dań i przekąsek wegańskich czy bezglutenowych na osobnych półmiskach i talerzach, dbając jednocześnie o właściwe oznaczenie wszystkich potraw. Ważną informacją będzie również udostępnienie listy występujących w potrawach alergenów oraz składników, które mogą powodować reakcje uczuleniowe.

Jeśli chodzi o catering dla firm, może on nawiązywać zarówno do specjałów tradycyjnej, polskiej kuchni, jak i zawierać dania z krajów biznesowych kontrahentów, uczestniczących w spotkaniu. Takie zestawienia zawsze znajdują uznanie i mogą okazać się dodatkowym argumentem w biznesowych negocjacjach.

Ile kosztuje catering biznesowy?

Opiniom o tym, że catering biznesowy w Warszawie lub innym dużym mieście w kraju musi być bardzo drogi, przeczą oferty najlepszych firm z branży. Smaczny, zdrowy i różnorodny poczęstunek za kilkadziesiąt złotych za osobę to standard u większości usługodawców. W tej cenie Twoja firma otrzymuje kompleksową usługę, obejmującą przygotowanie i dowóz posiłków. Oczywiście, większość firm zaoferuje także pełną organizację stoiska gastronomicznego wraz z jego obsługą w dniu eventu. Komfort, jaki daje profesjonalny catering biznesowy w przystępnej cenie, jest więc nie do przecenienia.

Szukasz firmy cateringowej do obsługi spotkania biznesowego w Warszawie? Jeśli zależy Ci na kompleksowej organizacji szkolenia, konferencji, firmowej wigilii lub spotkania integracyjnego dla pracowników, wybierz Melon Catering! Nasze wieloletnie doświadczenie oraz atrakcyjne warunki współpracy to gwarancja udanego eventu dla Twojej firmy.

 

Bezpłatna wycena
Twojego wydarzenia